ÚvodŽivotní událostiOnemocněníMapa zdravotní péče a důležité kontakty

Mapa zdravotní péče a důležité kontakty

Potřebujete najít lékaře, zvláštní zdravotní službu nebo důležitý kontakt? Podívejte se na informace od Národního zdravotnického informačního portálu.

Mapa zdravotní péče

Potřebujete najít lékaře, krizové centrum, nemocnici nebo třeba oční optiku? Vyhledejte si potřebného poskytovatele zdravotní služby v Mapě zdravotní péče Národního zdravotnického informačního portálu (NZIP).

Registrující lékař

Každý si může zvolit svého registrujícího poskytovatele v oboru praktické lékařství, praktické lékařství pro děti a dorost, zubní lékařství a gynekologie a porodnictví. Kromě základních osobních údajů jsou pro vašeho lékaře důležité i informace o alergiích, prodělaných onemocněních, absolvovaných operačních výkonech, hospitalizacích a užívaných lécích. Pokud je potřeba specializované vyšetření, doporučí registrující lékař pacientovi návštěvu ambulantního specialisty.

Zvláštní druhy zdravotních služeb

K těmto druhům zdravotních služeb patří záchranná služba, domácí péče či lázeňská péče. Dozvíte se, za jakých okolností a podmínek máte na tyto služby nárok, v jakém případě a v jaké výši jsou hrazeny.

Důležité kontakty

Pacient i jeho blízcí se nejednou ocitnou v situaci, kdy kromě svého lékaře potřebují kontaktovat i jiného či organizace, které ve zdravotnictví působí. Tato kategorie Národního zdravotnického informačního portálu (NZIP) vám přehledně nabídne spojení například na zdravotní pojišťovny, hygienické stanice, profesní komory a organizace lékařů a sester, záchrannou službu a řadu dalších.

Život zachraňující informace

Pohotovosti jsou připraveny pomoci řešit akutní zdravotní problém. O vyšetření může požádat každý pacient. Jednodušší případy řeší ordinace lékařské pohotovostní služby (LPS), složitější případy vyžadující neodkladnou péči řeší určené ambulance nemocnic či urgentní příjem nemocných – emergency. Zdravotnickou záchrannou službu volejte v případě náhlého a neočekávaného zhoršení zdravotního stavu, těžkého úrazu nebo děje, který zřejmě bude mít za následek závažné poškození zdraví. Je dobré znát také zásady první pomoci.

Zpět na osu
Logo EULogo Digitální a informační agenturaLogo PMA3